O Mateuszu słów kilka...

Mateusz posiada tajemniczą osobowość. W jego osobie zazwyczaj harmonijnie łączy się indywidualizm i wiara we własne siły z dobrym wyczuciem realiów. Jest troszeczkę nerwowy oraz pobudliwy, oczywiście o silnej woli. I to właśnie dzięki niej śmiało dąży do wyznaczonych sobie celów.
    Łatwo przystosowuje się do sytuacji, zwłaszcza wtedy, gdy może wszystkim sterować. W życiu działa precyzyjnie oraz skutecznie. Jeśli ma coś do powiedzenia bez chwili zawahania, mówi od razu.
     Jest towarzyskim i pogodnym chłopcem. Posiada również dynamiczną osobowość oraz cechuje go ruchliwość, jest ciekaw świata i ludzi. Lubi spacerować po lesie i naturalnie sprawia mu to ogromną przyjemność. Poprzez kontakt z przyrodą ciągle odkrywa coś nowego. Kocha zwierzęta, dużą przyjemność sprawia mu łowienie ryb. Wraz z całą rodziną często wyjeżdżamy pod namioty nad wodę. Wtedy Mateusz czuje się w swoim żywiole.
    Interesuje się motoryzacją, a co za tym idzie, uwielbia oglądać filmy m.in. o motoryzacji, ale również i o przyrodzie. Jak każdy chłopiec w jego wieku często gra w gry komputerowe, a zwłaszcza w wyścigi samochodowe. Jednakże nie przepada za grami wojennymi.